pühapäev, 20. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased käivad Kohvikus praktikal

2016.07.03 11:28:48
Pikal tänaval, kunagise saunamaja hoones pesitsev väike ja hubane Kohvik pakub juba alates möödunud aasta kevadest Tartu Kutsehariduskeskuse pagari- ja kondiitritoodete tehnoloogia õpilastele praktiseerimisvõimalust.

“Praktika pakkumise võimalus tekkis sellest, et olen käinud väga paljudel koolitustel ning kuulsin ühelt Tartus tegutsevalt kohvikult, et nemad teevad tihedat koostööd Kutsehariduskeskusega,” ütleb Kohviku perenaine Ene Mekk.
Tema sõnul on kohvikus praktiseerimas käinud juba ligikaudu 10 õpilast. “Nad käivad siin praktikal aastaringselt ning tavaliselt üks praktikant korraga,” räägib perenaine Mekk.

Perenaine räägib, et õpilased saavad valmistada igasuguseid uhkeid ja maitsvaid tooteid. “Pagarid teevad pirukad, kondiitrid lihvivad torditegemise oskust,” ütleb Kohviku perenaine.

Praktikapäeva kestvus oleneb täiesti päevast, nii kaua, kui palju on tellimusi tehtud. “Suvel on meile rohkem tellimusi esitatud, tööd on palju ja lisakätest ära ei ütle,” on perenaine rõõmus.

PALKA EI MAKSTA

Töö eest praktikantidele tasu ei maksta. “Neile on kooli poolt kehtestatud kohustuslik praktikaaeg ning hiljem on praktikatöö kaitsemine,” räägib perenaine.

“Need õpilased, kes siin käinud, pole ainult vajalikuks abijõuks, vaid neist saab ükskord ka väärt tööjõud,” rõhutab ta. Perenaise sõnul on kohe näha, kas töö sobib või mitte.

“Aga ma olen väga õnnelik, et üle poolte praktikantide on öelnud, et see koht andis mulle oma erialal kindlama tunde,” on Enel hea meel. “See on üllatav, et paljud praktikandid ei teagi, mida tähendab toitlustuses looming,” on perenaine üllatunud.
Ta räägib, et koolilõpetajatel on võimalusi palju, kas lähed tehasesse liinile või hakkad tordikuningannaks ning hakkad hoopis iseenda tööandjaks. “See kõik sõltub õpilasest endast ja ma olen õnnelik, kui mul on õnnestunud kedagi tema unistuste poole suunata,” räägib perenaine.

NOORI TULEB MOTIVEERIDA

Enne praktikandite võtmist esitati Kohvikule Kutsehariduskeskuse poolt küsimustik. "Nad soovisid teada, kuidas motiveerite oma töötajaid praktikante juhendama," meenutab Ene.

Kohviku perenaine räägib, et praktikant ongi kogenematu töötaja ning teda peab pidevalt jälgima. “Nagu öeldakse, siis praktikant raiskab ära su toorained, lõhub ära su seadmed ja sööb ära su närvid,” naljatab ta.

“Lõppkokkuvõttes on kõige tähtsam ikkagi noorte motiveerimine, neile peab võimaluse andma, muidu nad lähevad välismaale nagu on paljud eestlased juba teinud,” nendib Ene Mekk.

RÕHK TERVISELE

Kohvik paneb rõhku tervislikule ning hoolega valmistatud toidule. “Me ei kasuta säilitusaineid, ega kunstlike värvaineid,” ütleb perenaine. Ta räägib, et just toidu puhtus on nende jaoks kõige olulisem ning see kes seda väärtustab, ongi nende püsikunde.

“Paljud õpilased, kes mujal praktikal olnud, on imestanud, et teeme oma tordid, koogid ja muud hõrgutised ise otsast lõpuni,” meenutab Ene. “Siin pole ruumi mingisugustele pulbritele,” lisab perenaine.

MITUT TEENUST KORRAGA PAKKUDA EI SAA

Ühel ja samal päeval tellimust valmistada ning kohvikut pidada ei saa.

"Ruumiga on meil tõesti vahest keeruline, kahjuks ei saa me koguaeg klientidele avatud olla,” tõdeb Mekk. “Kui valmistame tellimust, siis ainukeseks tööruumiks on meil see pind ning siis on Kohvik sellel päeval suletud,” lisab ta.

Küsides Kohviku perenaiselt, kas ta eelistab tellimusi või kohvikupidamist, tõdeb ta, et tellimuse võtmine on kindlam minek. "Kui Kohvik on kohvikuna klientidele avatud, käib siin väga vähe inimesi, seetõttu on tellimused kasulikumad," räägib Ene.

“Valmistan tellitud koguse, müün selle maha ning ei pea midagi ära hävitama, toidu raiskamine on kohutav,” räägib ta.

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0