pühapäev, 20. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Jaamahoone restorani konkursi võitnud ettevõtja Aivo Johanson: uus toidukoht peab muutma linna elavamaks

Autor: Elva24
2016.07.19 17:53:55
Elva linnaelus aktiivselt kaasa lööv ettevõtja Aivo Johanson saab hakata ellu viima oma unistust rajada kodulinna head toitu pakkuv restoran. Linnavalitsus hindas Johansoni nägemust kolmest konkursile laekunud pakkumisest parimaks ning andis osa jaamahoonest restorani loomiseks rendile. Elva24 küsis uue restorani kohta lähemalt.

Tegelete põhitööna metsamajandusettevõttega. Millest tekkis huvi luua Elvasse restoran?

Mulle on alati meeldinud hästi süüa. Olen ka ise päris hea kokk, vähemasti sõbrad räägivad nii. Elu jooksul on käidud mööda maailma erinevaid toidukohti uudistamas ja pähe on kogunenud hulk ideid.

Olulisem on aga see, et Elval on restorane vaja, kui tahame linnana areneda. Restoranid on linnaruumi lahutamatu osa, nad paneva linna elama. Elva kohvikutepäeval linn elab. Tõsi, iga päev ei saa olla kohvikutepäev, aga väljaskäimisel ja inimestega kohtumisel söögilaua taga on omaette võlu. Olen enda jaoks selgeks mõelnud, et teen seda restorani missioonitundest, entusiasmist ja huvist kokakunsti vastu. Head restorani ei tehta kusagil raha pärast.

Aga miks just jaamahoone?

Elvas peaaegu pole sobivaid vabu pindasid, ammugi mitte selliseid, millel oleks oma lugu nagu jaamahoonel. Jaamahoones asus restoran esimese vabariigi ajal, kus käis nii kunstnik Wiiralt kui ka siin suvitanud kirjanikud. Bistroo tegutses jaamas veel 90ndatel. Kui eelmisel aastal selgus, et linnavalitsus otsib jaamahoonele uut rakendust, siis pakkusin välja, et miks mitte taastada ajalooline restoran. Neile see mõte meeldis.


Jaamahoonest pääseb poole aasta pärast ka kulinaarsele reisile


Kuna jaamahoone kuulub linnale, siis tuli linnavalitsusel korraldada avalik konkurss ruumide rendileandmiseks. Paraku esimene konkurss luhtus. Kirjutasin juba kevadel Elva Postipoisis, et seda restorani ei pea, nui neljaks, tegema mina. Mul oleks oluliselt lihtsam olla teisel pool ehk klient söögilauas. Peamine, et restoran üldse tuleks.

Korduskonkursil otsustasin siiski osaleda ja mul on hea meel, et linnavalitsus minu kontseptsiooni kolme seast välja valis. Heameelt teeb ka see, et viimasel volikogu istungil, kus otsustati jaamahoone ruumide rendileandmine, oli poolt 14 ja vastu mitte ükski saadik. See näitab, et kõik volikogu liikmed on poliitiliste erimeelsuste kiuste seda meelt, et me peame püüdma Elvasse elu tuua.

Mida ütlete skeptikutele, kes võivad arvata, et „ega Elva inimene ju nagunii väljas söömas käi“ ja restorani avamine on risk?

Metseenluse ja regionaalpoliitika hõngu on selle restorani rajamisel omajagu juures. Kahtlemata on see risk. Viimasel paarikümnel aastal pole Elvas restorani olnud ja ega me tea, kuidas inimesed uue koha vastu võtavad. Klient annab alati viimase hinnangu. Samas ma arvan, et paljud ei käi väljas põhjusel, et pole meelepärast kohta. Kui minnaksegi, siis juba Tartusse või Otepääle. Aga me tahame jõuda selleni, et Tartust ja Otepäält hakatakse käima Elvas. Positiivne on, et siin elu silmnähtavalt areneb: Arbimäel alustab tegevust teater, kultuurikeskus uueneb. Loodetavasti saab ka restoran üheks killuks selles mosaiigis, mis inimesi siia meelitab.

Millist restorani jaamahoonesse oodata on?

Olgu kohe öeldud, et niiöelda õllekat, nagu mõni on kartnud, ei tule. Meie eesmärk on hea toit ja õdus atmosfäär. Kuna jaamahoone on pika ja auväärse ajalooga, siis tahame uude restorani sisse panna võimalikult palju Elva ajalugu. Seda eeskätt sisekujunduses, aga ka menüüs. Kuidas täpselt, see jäägu veel saladuseks.

Pean oluliseks, et toorainest tuleks oluline osa Elva lähiümbruse metsadest, põldudelt, aedadest ja veekogudest. See on tervislik, annaks retsoranile juurde kohavaimu ja toetaks meie kandi põllu- ja aiapidajaid. Kuna olen ka jahimees, siis on mõte tuua menüüsse tuua ulukiliha.

Aga hinnaklass?

Vaatamata ambitsioonikale köögile peaksid hinnad jääma taskukohaseks. Ainult rahakate turistide jaoks tehtud toidukohad on kogu maailmas kehvavõitu. Tõeline toidusõber külastab reisil olles neid kohti, mida hindavad ka kohalikud. Me tahame, et jaamahoone restorani leiaksid tee kõigepealt kaaslinased.

Mis saab jaamahoones tegutsevast muuseumisõprade klubist?

Minu huvi linnaelanikuna, volikogu arengukomisjoni liikmena ja restoranpidajana on, et jaamahoones oleks nii palju ajalugu ja kultuuri kui võimalik. Ilmselt kolib osa muuseumi kollektsioonist jaamahoone seminarisaali. Püüame restorani sisekujunduse sättida nii, et seal oleks võimalik eksponeerida Elva ajalooga seotud fotosid ja esemeid ning korraldada ka näitusi. Muuseumisõpradega on mul seni olnud hea koostöö ning loodetavasti see jätkub.

(Äsja saabus trükist muuseumisõprade klubi eestvedaja Kalju Hooki kirjutatud raamat Elva ajaloost, mille väljaandja on Aivo Johanson - toim.)

Loodatavasti hakkab ka jaamahoone infopunkti pärast restorani rajamist külastama rohkem inimesi. Eesmärk on, et hoone hakkaks tervikuna paremini tööle.

Millal restoran uksed avab?

Hakkame kohe kokku panema meeskonda, otsime häid kokkasid, kogenud sisekujundajat ja nõuandjaid. Tõenäoliselt jõuame restorani avamiseni kas selle aasta lõpus või uue algul.


LOE LISAKS:

Elva ajaloolisse jaamahoonesse asub restorani rajama Elva ettevõtja Aivo Johanson

ELVA RAUDTEEJAAM 125: jaam, mis tunnistas sõdu ning kuulsuste visiite

Toeta Elva24 tegevust!
MTÜ Elva Meediaklubi EE382200221059950702 (Swedbank)


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0