kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Fred Koppel: presidendivalimistel toetaksin Jõksi

2016.08.04 18:22:20
Elva Linnavolikogu aseesimees Fred Koppel ütles, et tema toetab presidendivalimistel Allar Jõksi.
“Jõks on enda nägemust riigist ja poliitikast väga hästi tutvustanud,” rääkis Koppel Elva24-le võimalikust presidendikandidaadist.

“Ta on silma paistnud eelkõige aga põhiseaduse ja kohaliku omavalitsuse kaitsjana,” põhjendab Koppel Jõksi eelist.

Näiteks on ta selgelt öeldnud, et tema presidendina kahe tooli seadust välja ei kuulutaks. (Kahe tooli seadus lubaks riigikogu liikmel kuulada samal ajal ka kohaliku omavalitsuse volikogusse- toim).

“Kahte tagumikku peibutuspardile ma küll ei annaks. Lisaks olen Jõksiga samal meelel, et kahe tooli seadus on räige võimude lahususe ja KOV iseolemise printsiibi rikkumine,” rääkis Koppel.

Kuna kahe tooli seadus võeti parlamendis vastu suvel, siis pälvis see liiga vähe avalikkuse tähelepanu.

“Väidetakse, et nii saavad riigikogu liikmed parema ülevaate kodukohas toimuvast ja kohalikud elanikud parema ülevaate riigikogus toimuvast.

“Tegelikkuses suurendab seadus võimu tsentraliseerimist riigis ja näitab usaldamatust kohalike omavalitsuste vastu. Räigemas praktikas aga toob see seadusemuudatus kaasa erakondade kontrolli täna mõneti isepäiselt käituvate kohalike omavalitsuste üle,” rääkis Koppel.

“Täielik demokraatia dekadents,” arvab Koppel.

“Kohalikud omavalitsused ei vaja “tarku tegelasi” Tallinnast, kes toovad kohaliku elu korraldamisse kaasa ka Riigikogus toimuva parteilise võitluse,” ütles ta.

KOPPEL: KANDIDAADID KESKENDUVAD PIGEM HÄÄLTEKOGUMISELE

“Tundub, et paljud presidendikandidaadid otsivad parteilisi kokkuleppeid ja teevad mitte eriti edukat matemaatikat, et kombineerides hääli kokku saada. Vähe olen näinud ühiskonnaelulisi seisukohavõtte, siin hakkavad mulle silma vaid Kallas ja Jõks, teised nagu mitte eriti,” räägib volikogu aseesimees Koppel.

Koppel rääkis, et kui valimine näis veel mõned kuud tagasi Riigikogus võimalikuna, siis nüüd tundub talle presidendivalimine patiseis olevat, kus talle tundub, et valimised jõuavad valijameeste kogusse.

“Tegelikult on see laiem kandepind ju väga positiivne. Ma ise eeldan optimismis seda, et valijamehed ikkagi programme loevad ja nendest lähtuvalt enda otsust kujundavad,” loodab Koppel.

“Väga paljud valijamehed pole erakondadega otseselt seotud ning arvan, et paljud kohalike volikogude juhid omavad tugevamat oma arvamust kui riigikogulased,” rääkis volikogu aseesimees.

PRESIDENDIKS EI SAA HELME, REPS JA PAET

“Ajakirjanduses ja mujal küll räägitakse, et presidendil on pigem esinduslik ja välispoliitiline funktsioon, aga usun, et presidendi roll on olulise märgilise tähtsuse ja eeskuju näol kõikidele eestimaalastele,” arvab Koppel.

“President saab eeskujuks ja suunanäitajaks olla ka enda perekondlike suhete, eeskujuliku majandamise või eetiliste tõekspidamiste osas,” on Koppel veendunud.

“Ja kes kohe kindlasti presidendiks ei tohiks saada? Ma arvan, et kandidaat, kes end rahvast distantseerib, liialt elitaarne president, president, kes peab mingit osa elanikest rumalateks ja valestimõtlejateks. Kes on enda hoiakult liiga kõrk,” kirjeldas Koppel.

Selline ei tohiks olla tulevane Eesti president, kuid tundub, et vähemasti pooled kandidaadid seda on,” rääkis volikogu liige Koppel.

Fred Koppel rääkis veel, et talle tekitab vastikust, et paljud kandidaadid on läbinisti parteilased. Tema sõnul olevat isegi mitu neist ametis eelmise riigikorra ajal.

Kuigi Koppel tulevast presidenti ei ennusta, arvab ta, et kindlasti ei saa presidendiks Mart Helme, Mailis Reps ega ka Urmas Paet.

VALIJAMEES VEEL KINDEL POLE

Aga seda, kes Elva linnast presidendivalimistele valijameheks läheb, pole veel seni arutatud, rääkis volikogu aseesimees Fred Koppel.

“Juulikuus küsisin volikogu esimehelt Meelis Karrolt, et kes valijameheks läheb, kuid siis jäime seisukohale, et ootame asjade edasist kulgu,” rääkis Fred Koppel.

“Tavaliselt on valijameheks siiski volikogu esimees,” lisas Koppel.Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0