pühapäev, 20. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Igor Skalkin: Turuplatsi pargi eest on iga elvalane maksnud 40 eurot!

2016.08.21 12:15:25
Elvalane ja vabakutseline filmikunstnik Igor Skalkin korraldab täna algusega kell 17 Turuplatsi pargis heategevusliku kontsert-pikniku “Meie park”, mille eesmärgiks on tutvustada Elva linna kogu maailmale ja näidata elanikele, et Turuplatsi park väärib säilimist. Elvalased on maksnud igaüks pargi kordategemise eest 40 eurot ja ükski kaupmees ei saa meilt seda ära võtta, ütleb korraldaja.

-Mis toimuma hakkab?

Sündmus "Meie Park" on kontsert-piknik Turuplatsi pargis. Alustame lastele suunatud programmiga. Näitame erinevaid filme ja mängime muusikat. Filmide jaoks seame üles kinolina ja helitehnika. Näitame ka selle aasta Kohvikutepäeva kokkuvõtet, esitame kontserdisalvestusi. Arutame meie linnaruumi arengu üle ning veedame toredat aega. Peakorraldajana astun üles mina ja kui hästi läheb, siis tuleb ka meie bänd, kes on hetkel veel küll kahevahel.
Kindlasti saavad võtta sõna ka need, kellel on midagi südame peal ja kes soovivad sõna sekka öelda. Kuna suvi hakkab läbi saama, siis tekkis soov üheskoos linnarahva ja ka külalistega suvi ära saata ning üht-teist sellest suvest meenutada.

-Mis võiks olla selle ürituse tulemus?


Selle sündmuse eesmärk on näidata Elva linna elanikele, mida väärtuslikku leidub nende linnas. Ka linnavalitsuse esindajad on oodatud meie sündmusele, et üheskoos meie rohelist linnaruumi nautida. Lisaks sellele on soov tõsta Elva unikaalset linnavõlu ka maailmakaardile. Mul on plaanis see sündmus üles filmida, et seda sotsiaalmeedias kõikidega jagada.

-Keda üritusele ootate? Mida peaks kaasa võtma?

Ootame üritusele kõiki Elva linna elanikke ja külalisi. Tulla sobib pere või sõpradega. Kaasa tasub võtta midagi pehmet, mille peal istuda ja õhtuks soojemaid riideid. Kaasa võib võtta ka piknikukorvi suupistetega. Lapsed võivad võtta kaasa kriite, sest toimub joonistusvõistlus. Omalt poolt pakume värskeid soolakurke ja õunu.

-Kuidas olete Elvaga seotud?

Olen elvalane alates 2014. aastast, kuid vahepeal elasin aasta aega Aasias. Elva ja Peedu on olnud minu lapsepõlve mängumaa, kus sai veedetud päris mitu suve. Nüüd meeldib mulle võtta osa selle arengust.
-Milline linn võiks Elva olla?

Ma soovin, et see jääks ka edaspidi vaikseks ja hubaseks suvituskohaks. Ma näen, et Elva kesklinn võiks tulevikus olla autovaba, kuhu on rajatud huvitavad kõnniteed ja butiigid ja kus kasvavad puud ja lilled.

-Miks Teile Turuplatsi park korda läheb?

Turuplatsi park on minu jaoks praegune Elva süda. See on koht, kus saame kokku kirbuturul või näeme kohalikke talunikke oma saadustega. Ma näen selles pargis suurt potensiaali. Kui sinna natukenegi investeerida, saaks sellest tõeline linna tõmbenumber. Vaatamata teatud arhitektide veidrustele selle pargi rekonstrueerimisel, on see siiski mõnus koht ajaveetmiseks nii lastele kui täiskasvanutele.

- Mida kodanikualgatus teie jaoks tähendab?

Mida suuremaks kasvavad omavalitsused ja tsentraalsemaks muutub juhtimine, seda suuremaks kasvab kodanikualgatuse osatähtsus meie elu korraldamisel. Hetkel lõpusirgel olev haldusreform lõppeb sellega, et see töö, mida praegu teevad viis inimest, on edaspidi kahe inimese kaelas.

Kokkuvõttes ei jää ametnikel enam aega tegelda reaalsete elukorraldust puudutavate küsimustega, vaid kogu aur läheb ära bürokraatia täitmise peale. Siin tulebki mängu iga asula või linna elanike omaalgatuslik ja aktiivne osavõtt. Selle asemel, et oodata, millal linnavalitsusel on aega meie muredega tegelda, tuleb ise leida lahendus, korraldada huvigrupi moodustamine, teha vajadusel korjandusi ning lõpuks vajalikud muudatused ise ära teha.

Meie pargi rekonstrueerimiseks võeti nii suur laenusumma, mis moodustab iga Elva elaniku taskust umbes 40 eurot. Nüüd on igal Elva linna kodanikul õigus sellele pargile, mida ei saa niisama ära võtta ükski kaupmees.


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0