pühapäev, 20. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Valijamees Jüri Allik oma presidendikandidaadi eelistust veel ei avalda

2016.09.16 16:02:21
Elva valijamees, professor Jüri Allik oma presidendikandidaati eelistust veel ei avalda, kuna pole veel selge, keda lõpuks kandidaatideks seatakse. Küll aga toetab Allik kandidaati, kelle valimine annab kõige rohkem tuge kohalikele omavalitsustele.

-Keda valimiskogus toetate?

See on veel lahtine küsimus, kuna ei ole teada, keda lõpuks esitatakse presidendikandidaadiks ja kelle nimed kantakse valimislehele. Hetkel on riigikogust automaatselt edasi kandunud Mailis Reps ja Siim Kallas. Ma ootaksin ära kandidaatide kogu nimekirja ja alles seda analüüsides ütleks välja oma eelistuse. Hetkel on vaid kaks ametlikku kandidaati, kes mõlemad on väärilised presidendiks kandideerima.
-Kas presidendikandidaadi valik on teie isiklik otsus või olete arutanud seda ka Elva Linnavolikogus?

Presidendivalimiste kord on väga huvitavalt tehtud. Valijamehed peavad ise oma mõistuse ja südametunnistusega selle valiku tegema. Kuna ma sain valijameheks Elva volikogu liikmete häältega, siis ma ütlesin ka peale valimisi, et ma arvestan nii palju kui võimalik Elva inimeste arvamustega. Ma ütlesin, et otsuse tegemisel katsun lähtuda sellest, millise kandidaadi vaated ja seisukohad on kõige lubavamad kohaliku elu edendamise seisukohalt. Näiteks see kandidaat, kes arvab, et kõige targem on kõik otsused koondada keskvalitsuse kätte, ilmselt minu toetust ei saa. Samuti ei toeta inimest, kes arvab, et „kahe tooli“ seadus oli vajalik ja hea. Suhtun suure sümpaatiaga igasse kandidaati, kes pakub välja viisi, kuidas kohalikud omavalitsused saaksid juurde raha nende ülesannete täitmiseks, mis on neile seadusega pannud.

-Mida arvate otsevalimistest? Kas rahvas on teie arvates võimeline riigipead valima?

Ma arvan, et praegune valimiskord on piisavalt hea ja selles võib muuta vaid paari väiksemat detaili. Kindlasti tuleks pikendada aega kandidaatide esitamise ja valimiste vahel. Samuti võiks valijameeste kogu teises voorus piisata lihtsast häälte enamusest, mitte 50% pluss ühest häälest. Mõistlik oleks see, et kandidaate võiks esitada ka rahva algatuse korras. Näiteks kandidaat, kes kogub 21 000 allkirja võiks saada presidendikandidaadiks.

-Kas presidendivalimine on teie arvates ületähtsustatud või mitte? Milline on ja peaks presidendi roll olema?

Mul on väga hea meel, et need presidendivalimised toimuvad erakordse avalikkuse huvi ja tähelepanu keskpunktis. Lisaks arutelule, milline on Eestile hea president, saame mõelda ka sellele, millist riiki me üldse tahame.

-Kas presidendikandidaadid võiksid olla mitteparteilised?

Eesti presidendil on kaks piirangut – vanus ja kodakondsus. Kas ta on või ei ole mõnes erakonnas, on antud juhul mitteoluline.

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0