pühapäev, 20. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Maksimarketi laiendus nõuab hulga puude mahavõttu

2016.10.14 09:31:52
Eile, 13. oktoobri õhtul toimus Elva Gümnaasiumi Tartu mnt. 3 maja aulas Maksimarketi esimese eskiisi tutvustusõhtu, kus said linnakodanikud vastuseid võimaliku ehitusplaneeringu kohta.

Esindatud olid Elva Tarbijate Ühistu juhatuse liige Hando Ivask, Elva abilinnapea Marika Saar, Tartu Arhitektuuribüroo juhataja Evelyn Jallai ja Elva linna arendusjuht Margus Ivask.

Hando Ivask mainis, et äsja Rõngus avatud ligikaudu üks miljoni maksma läinud Konsum on rahvapoolt hästi vastu võetud. Ühtlasi loodab ta, et Elva detailplaneering tuleb jaatav ning loodetakse ehitustöödega alustada.

Kogu Maksimarketi investeeringu eeldatav maksumus on ligikaudu 4,5 miljonit eurot ning jaatava vastuse puhul suudetakse ehitustöödega alustada ülejärgmisel aastal.

KAVA: KAOB 12 PUUD

Peale Ivaski sõnavõttu sai sõna Tartu Arhitektuuribüroo esindaja, kes tutvustas esmast eskiisi. Peamiselt räägiti parkla ehitusest ning uue lahendusega pargi loomist. Ära mainiti ka, et eemaldada tuleb 12 puud, aga need asendatakse muu haljastusega.


Fotod: Raido Paurson


Saalis viibinud linnavolinik Rein Abel tõusis aga püsti ning mainis: „Pole mõtet keerutada, räägime, mis saab pargist?“

Pidades väikese pausi tõstatas ta küsimuse miks ei tehta maa-alust parklat. „Nimetagem seda pargi likvideerimiseks, mitte 12 puu eemaldamiseks!“ võttis ta enda jaoks teema kokku.

Hando Ivask vastas selle peale, et esiteks on see suur äririsk, mis ei tasu ennast lihtsalt ära: „Te olete küll võtnud pakkumised selle ehitamiseks, aga ülalpidamisekulud olete Te arvatavasti ära unustanud.“
Teiseks tõi Ivask näite, et laiendusega soovitakse suurendada ostukorvi summa 10-lt eurolt 13-14 euroni, aga statistika on näidanud, et korrusparklad on viinud selle summa seitsme euroni. See tuleneb eelkõige sellest, et klientidel on seal ebamugav kärudega liigelda.

„Kui vastus osutub negatiivseks, siis on mul kahju, et Elva linn jääb suurest investeeringust ilma.“ sõnas Ivask.

KAS LAADIMINE SEGAB LINNAELU?

Peale seda võttis sõna 50-dates meesterahvas, kes küsis kriitikutelt: „Kus te ennem olite, kui turuplatsi tegema hakati?“. Meesterahvas tegi publikule selgeks, et vinguti ka Maxima tuleku üle, aga ikka tehti ära, hakati tegema Olerexi ja ikka tehti ära. „Teile kõigile meeldib ainult kritiseerida!“

Olavi Hiiemäe tõi aga välja kaubaautode mahalaadimisprobleemide, kui ka saaste üle ning küsimusi oli tal veelgi, mis vastatakse hiljem kirjalikult.

SAMAL AJAL LAPSEVANEMATE KOOSOLEK

Igor Skalkin aga kritiseeris ürituse korralduslikku poolt. Nimelt tõi ta välja, et arutelu on korraldatud täpselt samal ajal kui on ka kooli lastevanemate üldkoosolek ning paljud lapsevanemad ei oleks saanud tulla.

Samuti heideti ette, et koolimaja uks oli lukus ning paljud ei olekski hiljem saanud ühineda.
80-dates vanaproua tõi välja tema arvates suurimad probleemid laienemisega. Nimelt muutuks selle tõttu liiklus kaootiliseks.

Kokkuvõtteks lisas ta, et ta on Elvas elanud juba üle 50 aasta ning enne pole linn veel sellist asja korraldanud ja ka nüüd ei tohiks ta seda teha.


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0