kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Miniteaduskool selgitab välja kõige hakkajamad loodusteaduste huvilised

Autor: Elva24
2016.10.14 16:23:27
Elva Gümnaasiumis alustas oktoobrist tööd miniteaduskool, mille tunnid toimuvad üks kord kuus ja on suunatud kõikidele õpilastele esimesest kolmanda klassini. Loodusteaduslikke tunde viivad läbi keemiaõpetaja Kaja Kalmus, füüsika- ja bioloogiaõpetaja Geil Siim ja füüsikaõpetaja Janno Mäeotsa Puiestee tänava õppehoone klassi-ja laboriruumides.

Miniteaduskooli käigus selgitatakse õppeaasta jooksul välja kõige uudishimulikumad loodusteadlased – „väikesed miniteadlased“, kes saavad osaleda kevadel Elva Gümnaasiumi õpilaste teadusfestivalil.

Teise ja kolmanda klassi õpilastega plaanitakse kirjutada uurimistööd “Hullu Teadlase konverentsile” või konkureerida tehtud uurimistöödega õpilaste teadusajakirjas “Akadeemiake”.


Fotod: Tarmo Post


Õppeaasta lõpeb kahepäevase miniteaduslaagriga, kus saavad osaleda igast klassist õppeaasta jooksul silmapaistvad eriti aktiivsed Väikesed Miniteadlased, kellele on võimalus laagris veelgi suuremaid loodusteadmisi jagada ja nendega koos katsetada. Suvelaagris toimuvad erinevad õpitoad, esinevad huvitavad külalised ja õpilased saavad tutvustada omatehtud projekte. Miniteaduskoolil valmib novembriks ka oma logo. Selleks on hetkel käimas logokonkurss http://www.elvag.edu.ee/miniteaduskool1/

KUIDAS METSAS TEHA END LEITAVAKS

Esimesel nädalal kohtusid juhendajad teiste klasside õpilastega. Õpetaja Janno Mäeotsa juhendatud tunnis said lapsed teada, kuidas metsa eksinuna ennast võimalikult kergesti leitavaks muuta.

Pärast õppefilmi vaatamist saadi teada, et oma asukohast märku andmiseks tuleks puhuda vilet. Kuna kellegi vilet kaasas ei olnud, siis tuli see ise valmistada plekkpurgist ja teine vile plastikust jämedast joogikõrrest. Õigeid lõikeid kõrre otsa tehes sai valmis madalat häält, pardi prääksumist, meenutav heli valmistamise masin. Selle tegemine õnnestus kõigil õpilastel ning hääl suudeti vilest ka välja puhuda.
Õpetaja Kaja Kalmuse juures said lapsed keemialaboris selga kitlid ja tegutsesid nagu noored teadlased. Nad uurisid läbi katse, mis värvidest koosnevad viltpliiatsi erinevad värvid. Eriti põnevaks osutus musta viltpliiatsi katse.

Õpetaja Geil Siimu tunnis said lapsed teada, kuidas teha vahet maol ja ussil, koos jõuti selgusele, et rästik tegelikult ei olegi uss. Seejärel asuti uurima staatilist elektrit, selleks lõikasid kõik väikesed teadlasehakatised siidipaberist isekujundatud ussi või mao, kes joogikõrre abil tantsu lööma hakkas.

ÕHUPALLILE SÕLM PEALE

Palju rõõmu pakkus lastele ka staatilise elektri katsed õhupallidega. Lisaks teadmistele sai arendatud ka erinevaid oskusi. Selgus, et kääridega lõikamine võib olla väga vaevanõudev töö ning ka õhupalli täispuhumine ei olegi nii kerge, kui esmalt tundub.

Kõige keerulisemaks osutus õhupallile sõlme peale sidumine. Kõik lapsed lubasid õpitud teadmisi ja oskusi ka kodus vanematele demonstreerida. Õpetaja soovitus lapsevanematele - ostke koju õhupalle ja laske lastel kopsumahtu suurendada ning pallile sõlme tegemist harjutada. Kui need oskused on käpas, siis on selle palliga teha palju põnevat.

Klassijuhatajate arvates olid Miniteaduskooli tunnid kolmele klassile hästi organiseeritud, samuti liikumine erinevate laborite vahel. Õpetajate selgitused olid eakohased ja arusaadavad. Õpilaste jaoks olid Miniteaduskooli kõik tunnid väga põnevad ja nad küsisid lahkudes, millal jälle saavad tulla.

Evelin Toom
Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0