pühapäev, 20. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

2017.07.14 19:25:38
Neljapäeva õhtul andis Elva Õppejõudude Kogu välja 300-eurose stipendiumi Elva Gümnaasiumi parimale õpilasuurimusele, seekord pälvisid preemia Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid.

Äsja Elva Gümnaasiumi 11. klassi lõpetanud 17-aastased Saskia ja Stella keskendusid oma uurimistöös taimetoitluse problemaatikale, tutvustades põhjalikult levinumaid poolt- ja vastuargumente.
"Ennekõike hakkas silma selle töö puhul allikate mitmekesisus, mis on uurimistöö puhul oluline," sõnas töid hinnanud TÜ matemaatikaõppejõud Sirje Pihlap Verevi motellis toimunud auhindamisüritusel. "Samuti hakkas silma see, et töö oli ladusas keeles ja korralikult vormistatud ning selle poolest teistest üle."

Pihlapile hakkas veel silma, et antud töö oli piisavalt neutraalne ja tutvustas põhjalikult eri osapoolte seisukohti ega surunud üht nägemust peale.
TÜ psühholoogiaprofessor Jüri Alliku hinnangul oli Saskia Tullino ja Stella Eileen Päidi töö puhul õppejõudude seas kiire äratundmine, et antud töö on tugevaim. Samas oli tema sõnutsi hea, et ka teistes, konkureerivates töödes oli igaühes tugevaid aspekte. Õppejõudude kogule esitatid valiku langetamiseks neli eelselekteeritud tööd. Allik rõhutas, et ühiste uurimistööde tegemine on teaduses tavaline praktika ja annab sageli paremaid tulemusi.

Töö juhendaja oli bioloogiaõpetaja Tiia Kuresoo. Kuna töö on tehtud kahasse, siis läheb 300-eurone auhinnaraha jagamisele. Lisaks rahalisele preemiale said mõlemad auhinnaks graveeringuga klaasmeene.

Elva Õppejõudude Kogu stipendium anti välja neljandat aastat. Varasemalt on Elva Õppejõudude Kogu stipendiumi saanud Diana Griffel, Johanna Hendrikson ja Rasmus Punkar. Stipendiumi andmise eesmärgiks on väärtustada Elva Gümnaasiumis õppimist ja iseseisva uurimie võimet.
Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0