kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

HEIKI HANSEN: Reformierakonda püütakse iga hinna eest võimult tõugata

2015.04.23 19:23:36
Ühest põhjust Elva võimuliidu lagundamiseks pole reformierakondlasest abilinnapea Heiki Hansen sotsiaaldemokraatidelt veel siiani kuulnud ja seepärast näeb ta kõige taga poliitmänge.

„Mina näen selle taga pigem seda, et Reformierakond on vaja igal juhul võimu juurest ära lükata ja täna ma ühtegi põhjust ei ole kuulnud, mis räägiks eesmärkidest linna arengu vaatevinklist või üleüldse tuleviku vaatevinklist,“ ütleb Hansen. Otseseid osutamisi ega kõnelusi probleemküsimustes aga Sotsiaaldemokraatlikul erakonnal Reformerakonnale pole olnud.

VÕIMULIITU ON PROOVITUD LAPPIDA

Lõhe Sotsiaaldemokraatliku erakonna ja Reformierakonna vahel tuli viimaste jaoks praegusel hetkel justkui välk selgest taevast. Samas ütleb Hansen, et kui arvestada Sotsiaaldemokraatliku erakonna käitumist eelneval pooleteisel aastal, olid nad Reformierakonna jaoks suhteliselt ebakindel partner ja arvestati võimalusega, et probleeme võib tekkida.
Küsimusele, kas Reformierakond soovib võimuliitu lappida või mitte, vastab Hansen, et see ei sõltu ainult Reformierakonnast ja kui teine pool ei taha koostööd teha, siis ühepoolselt ei ole koostöö võimalik. Reformierakond küll üritab leida võimalusi võimuliidu leppimiseks, aga tänase seisuga ei saa öelda, et mingi võimalus oleks leitud.

FINANTSOLUKORD EI LUBA TERVISEKESKUST

Miks üldse lõhe kahe erakonna vahel tekkis, ei ole Hanseni väitel tervisekeskuse rajamisega seotud, sest Reformierakond ei ole kunagi keskuse rajamist välistanud. Küll aga on nende poolt kindlalt välja öeldud see, et tervisekeskuse rajamist ei peaks rahastama Elva linn, vähemalt mitte tervest osas, sest see tähendaks Elvale finantsiliselt seda, et lükataks teadmatusse kaugusesse spordihalli ehitus.

Elva linna finantsolukord ei võimalda lähema viie kuni seitsme aasta jooksul ehitada nii tervisekeskust kui spordihalli. Kuna tervisekeskus on meditsiiniteenust pakkuv asutus, pole see ka linna otsestes ülesannetes. „Spordihall on otseselt vaba aja veetmine ja sporditingimuste parandamine, mis on omavalitsuse ülesanne,“ ütleb Hansen.

Hansen lisab, et Reformierakond on välja öelnud, et nad ei ole valmis investeeringuprioriteete ümber jagama. „Pealegi on meditsiin äri ja tervisekeskuse rajamine on otseselt meditsiiniäri ja sealsete huvipoolte huvi, mitte ei ole niivõrd üldsuse huvi,“ sõnab Hansen.

„Ja kui tervisekeskusest veel rääkida, siis täna on selgelt kõik Elva perearstid öelnud, et neid see ei huvita ja nemad sinna ei lähe. Nii et seda enam tekib seal küsimus, miks peaks linna raha eest hakkama seda asja rajama,“ ütleb Hansen.

„ARGPÜKSLIK KÄITUMINE“

Reformierakond on omalt poolt üritanud läbirääkimisi pidada tänase opositsiooniga, aga tulemusi see andnud ei ole. Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga on praegusel hetkel raske midagi arutada, sest nende piirkonna juht viibib välismaal. „Kui nii oluliste sündmuste aeg on piirkonna esimees kuskil välismaal ja kättesaamatu, siis minu jaoks on see üsnagi argpükslik käitumine.“
Samuti teatati Reformierakonnale eelmisel laupäeval, et sotsiaaldemokraadid alustavad läbirääkimisi teise osapoolega uue koalitsioonilepingu moodustamise üle ja rohkem Reformierakonnal koalitsioonipartneriga kontakte pole olnud. Sotsiaaldemokraadid on selgelt väljendanud, et ühist teed Reformierakonnaga nad enam ei näe.

Samuti on Reformierakond kõnelusi läbi viinud fraktsiooniga Elva Linnakodanikud, kellega sooviti rääkida võimalike ühiste nägemuste ja huvide üle Elva linna arengu osas, kuid Elva Linnakodanikud ei ole rohkem soovi avaldanud, et sellel teemal vestelda.

Siiski on reformierakondlased valmis Elva Linnakodanikuga rääkima ning Reformierakond on oma läbirääkimiste tahet neile selgelt väljendanud, seega oleneb edasine praegusel hetkel Elva Linnakodaniku otsusest. Linnavolikogu koguneb esmaspäeval.


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0