kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Elva Elama eestvedamisel vuntsiti paisjärve äärset puhkeala

Autor: Madis Ess
2015.05.08 22:16:37
Idee paisjärve puhkeala kordategemisest tekkis juba möödunud sügisel ning tulenevalt ideest sai esitatud sama projekt ka kaasavasse linnaeelarvesse.

Ideede konkurkussi me küll ei võitnud, kuid saime projektile siiski üksjagu poolthääli - tegemist küllaltki populaarse ja olulise paigaga jalutajate, sportlaste ning puhkajate seas.

Sellest tulenevalt otsustati projekt siiski ellu viia ühingu omavahendite ja piirkonna koostööpartnerite abiga. Projekti eelarveks arvestasime suurusjärgu 4000 eurot, millega planeerisime rajada hädavajaliku ning seada korda olemasolevad rajatised.

2. mail alustasime talgulistega vihmast ilma trotsides töödega. Kõige olulisem projekt oli sel päeval paisjärve paisu tammi kohal olev jalakäijate silla terviklik väljavahetus.
Sellel talgutööl oli väga suureks abiks OÜ Tava Metsa palgitõstukiga rekka, mille kogenud juht Madis Kiis lihtsal ja osaval viisil eemaldas vana silla tammilt.

Silla mahatõstmisel ja lähemal vaatlusel selgus, et silla vahetuseks oli viimane aeg, kuna selle juba korra paigatud seitsmemeetrised talad ja käsipuud olid tugevalt mädanemas ning sild oleks seetõttu lähitulevikus ohtlikuks muutunud.

Silla liimpuidust immutatud talad tellisime eelmistest suurema ristlõikega ning silla käsipuud said korraliku toestuse.
Uue silla talad maksis kinni Elva linnavalitsus, immutatud puidu ostmisel toetasid omaltpoolt Energia ja Ehitus OÜ, Tarm AS ja OÜ Elva Soojus. Hetkel on sillla põhikonstruktsioon valmis ja kasutuskõblik, kuid sinna peale astumine on veel kõrge ja ebamugav.

Selle probleemi lahendame lähinädalatel - valmistame mõlemale poole silda puidust kaldteed koos käsipuudega.

RANNA JUURDE BIOKÄIMLA JA RIIETUSKABIIN

Teised kaks suuremat projekti sel päeval olid riietuskabiini ja biokäimla ehitus. Riietuskabiin valmis tubli ehitusmehe Rainis Aart’i juhendamisel, abis olid Oliver Kiis, Tarmo Märtson, Timo Merisalu, Martin Karin.

Biokäimla ehitust juhatasid Margus Ivask ja Madis Ess, abis olid Sulev Niitots, Taavi Raidma ja Fred Koppel. Mõlemad rajatised aitasid üle värvida Mare Tani ja Rasmus Punkar.

Nii silla kui ka teiste rajatiste kinnitusvahendite ja värvide ostmist toetas Elva Tarbijate Ühistu E-Ehituskeskus. Puitmaterjalidega toetas Merwood AS.

Lõkkepuude eest hoolitses Toomas Kams. Metsaalust korrastasid ning talgute köögi poolel toimetasid Hele kiis, Eva Kams, Erli Allikivi, Helena Spilevoi ja Liina Ivask. Palktõkked ja pingid valmisid Aivo Johansoni juhendamisel, abiks olid Oliver Kiis, Vahur Limberg, Toomas Laatsit ja Margus Ivask. Tõkete ja pinkide materjalidega toetas Lõuna-Eesti Erametsa OÜ ja pinkide polte aitas kinni keerata Menoli OÜ.

Kuigi ilm oli 2. mail vihmane ja väga heitlik, oli siiski talguliste meelolu kõigil hea ja töid tehti suure innuga.

RENDISAUN JA KRALLI KÜLASTUS

Teise päeva õhtu lõpetasime mõnusas Baltic Loghouses OÜ poolt kohale toodud ratastel rendisaunas. Mõlemal talgupäeval sai kosutust AS Salvesti talguspupist, Tere AS-i piimatoodetest, janu kustutas A.Le. Coq kali.

Talguid külastas ootamatult ka tuntud telemees Tarvo Krall koos Saaremaa Lihatööstuse meeskonnaga, tuues tublidele talgulistele kingiks grillimisvahendid ja 10 kg lihatooteid.
Kahepäevasel talgul tegutses kokku 29 inimest ning lisaks andsid oma panuse kaasas olnud väiksemad abilised.

MTÜ Elva Elama sügav kummardus ja tänu talgulistele: Taavi Raidma, Sulev Niitots, Fred Koppel, Martin Karin, Helena Spilevoi, Rein Liharadov, Joonas ja Tiit Teder, Mare Tani, Eva ja Toomas Kams, Katrin ja Erki Vutt, Mare Tani, Tarmo Post, Erli Allikivi, Rasmus Punkar, Vahur Limberg, Hele ja Madis Kiis, Aivo Johanson, Tarmo Märtson, Oliver Kiis, Rainis Aart, Timo-Mathias Merisalu, Liina ja Margus Ivask.

Suured tänud projekti panustajatele: Külli Koppel-Platonov, Jüri Allik, Priit Simson, Jaana Laatsit, Fred Koppel, Tarmo Märtson, Liia Koppel, Inna Remmet, Kari Treial, Tarmo Post, Tuuli Vaher, Ilme Paris, Monika Pallon, Rauno Menning, Meelis Ajaots, Evelin Pihlak, Hele Kiis ja Sirje Pihlap.

Tahame tänada kõiki Elva piirkonnaga seotud ettevõtteid, kes hoolivad Elva piirkonnast ja on olnud suure jõuga nõus panustama kohalikku elukeskonna kvaliteedi tõstmisele. Hea meel on teada, et Elvas ja Lääne-Tartumaal on ettevõtteid kes hoolivad!

Meie siiras tänu: Elva Tarbijate Ühistu, E-Ehituskeskus, Tarm AS, Merwood AS, Elva Varahaldus OÜ, Elva Soojus OÜ, OÜ Tava Mets, Lõuna-Eesti Erametsa OÜ, A. Le.Coq AS, Tere AS, Sakkose OÜ, Palmako AS, Teeme Ära Eesti, OÜ Baltic Loghouses ja Menoli OÜ. Suured tänud Elva Linnavlitsuele hea koostöö eest ning täname ka RMK-d ning Keskkonnaametit.

TÖID ON VEEL TEHA

Peame talgupäevi möödunud talguid õnnestumiseks, palju saime ära tehtud, kuid siiski saime täidetud planeeritust vaid 3/4.

Jäänud on ehitada sillale juurde kaldteed ühes käsipuudega, korrastada lõkkeplats, materjali on veel lastele kiigu ehitamiseks, vaja oleks uuendada puhkepaviljoni ning korrastada sissesõidutee.

Kes soovib veel projekti toetada siis on võimalus seda teha rahalise annetusega arveldusarvele EE647700771001241485 (LHV pank) selgituseks palume märkida „Elva paisjärv“, MTÜ Elva Elama kuulub tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja. Ühendust saab meiega elvaelama@gmail.com või telefonidel 56248932, 5105184.


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0