pühapäev, 20. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

PEEDU UUS KOOLIMAJA TEGI UKSED LAHTI

2015.05.10 23:32:24
2013. aastal koostöös Tartu erakooliga loodud Peedu kool avas eile uues majas
uksed. 2014. aasta mai lõpus alustatud, vahetult lastaia kõrval olevale Mäe 6 kinnistul paikneva koolimaja ehitus on lõpuks niikaugele jõudnud, et uksed avati umbes 70-le
külalisele.

Eile läbi viidud tänuüritus oli mõeldud nendele paljudele inimestele, tänu kellele koolimaja ehitus üldse võimalikuks sai. Elva24.ee käis uudistamas, missugused olid kooli- ja kogukonnamaja avamispäeva muljed.


Foto: Margit Herbst


Peedu Kooli Seltsi juhatuse liige ja kooli pikapäevarühma õpetaja Liina Luure väitel on tegemist ühe suure ja kunagi uskumatuna näiva unistuse realiseerumine, mille kõrval on samas hulgaliselt loobumisi.

Koolimaja valmimine on toimunud viie perekonna laenuraha toel, kuid vähemtähtsad ei ole ka kogukonna ideed ja head mõtted - koolimaja on terve kogukonna töö ja ettevõtluse vili.

Näiteks korraldati koolimaja põrandate tegemiseks annetuskampaania, kus oksjonil müüdi 10 euro eest laste tehtud võitlusroboteid.

Ehitustööd tegi Araneo OÜ, kelle esindaja väitel on koolimaja ehitus firma ajaloos olnud seoses esilekerkinud projektimuudatustega kõige keerulisem projekt ja suurim väljakutse. Ehitustöid on koordineerinud OÜ Karukelder, moraalselt on mõtet tugevasti toetanud Tartu Erakool.Foto: Raimond Pihlap


Avamispäeva suurt elevust varjutab aga haridusminister Jürgen Ligi mõttekäik, kus erakoolid võivad edaspidi jääda tegevuskulude toetuseta. Nii nagu paljud teised erakoolid, peab ka Peedu kooli esindaja seda olukorda murettekitavaks ja ebaõiglaseks. "Tuleb
hakata kalkulatsioone ümber vaatama", mõtiskleb murelikult Liina Luure.

Hetkel õpib koolis kokku kahes klassis 15 õpilast. Sügisel loodetakse lisa 10 esimese klassi õpilase näol.

KAKS KLASSIÕPETAJAT

Puitlaudistest välisviimistlusega kahekorruselise koolimaja esimesel korrusel on suur saal ja söömisnurk, teisel korrusel on neli värviküllast kuni 12-õpilasele mõeldud õppeklassi. Hoone nullkorrusel asuvad kontoriruumid, samuti juuksuriruum.

Koolis töötab kaks klassiõpetajat, lisaks kehalise kasvatuse õpetaja ja inglise keele õpetaja. Sügisest lisandub üks klassiõpetaja.

Peedu kooli suurim eripära on reaalse õuesõppe suur osakaal ja seda toetab nüüdsest ka ruumikas terrass. Koolis tegutsevad pikapäevarühm, loovusring ja teadusring. Kooli eripäraks on see, et õppetöö toimub I-padidega. Toimuvad vahetusõppepäevad ka Tartu õpilastega.

PIIRIKS ON NELI KLASSI

Neljast klassist suuremaks Peedu kool kasvada ei plaani. Klassid on mõeldud maksimaalselt 12-le õpilasele. Peale neljanda klassi lõpetamist on õpilased oodatud edasi õppima Tartu
Erakooli või soovi korral mõnda kodulähedasse kooli.

Kohalikku kokka koolis ei ole. Toidu toimetab kooli SA Elva Perekodu. "Oleme selle teenusega väga rahul", kinnitas Liina Luure.

Peedu kooli teise klassi õpilane Katariina Luure väitel meeldib talle uus koolimaja
väga. "Mulle meeldib rõdu ja see, et siin on palju taimi". Siia majja tulevad tüdruku väitel elama ka tema enda merisiga ja orhidee. Merisiga planeeritakse kasutada niiöelda teraapialoomana. Tulevikus on koolil plaanis võtta ka teraapiakoer.

"See on minu unistuste koolimaja!" ütles teine tulevane koolipoiss.

Koolimajas kavatsetakse tulevikus pakkuda ruumide rendi võimalust, saab korraldada pidusid ja sünnipäevi ja kasvõi laste suvelaagreid. Esimene väljareklaamitud üritus on 17. mail toimuv toitumisspetsailisti poolt läbi viidud tasuta loeng "Pere tervislik toitumine".

Peedu kool osaleb ka Elva kohvikutepäeval, nime all "Peedu perekohvik".

"Peedu kool ei ole pelgalt õppetegevuseks mõeldud asutus", rõhutab Liina Luure. "See on
terve kogukonna kokkusaamise koht".

Margit Herbst

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0