kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Elva gümnaasiumis toimus keemia õpikoda

Autor: Elva24
2015.06.03 11:25:14
Keemia õpikoda on Eesti Füüsika Seltsi, TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna, TÜ Füüsika Instituudi ja TÜ Teaduskooli arendatav programm, mille eesmärgiks on pakkuda vajalikke eeldusi omavatele 7.-12. klassi õpilastele eksperimentidel ja laboratoorsetel töödel põhinevat loodusteaduste (füüsika, keemia, bioloogia) eriõpet/valikkursuseid ja heal tasemel praktilist erialast koolitust.
Õpikoda toimus kord kuus neljatunniste sessioonidena eelnevalt kokku lepitud aegadel, Elva Gümnaasiumi keemia laboriklassis. Õpikoja juhendajateks olid Tartu Ülikooli vastava koolituse läbinud loodusteaduslike erialade magistrandid ja doktorandid.

Eksperimendivahendite komplektid olid arvestatud kuni 20 liikmelistele gruppidele, kasutatavad vahendid ja seadmed toodi igakordselt kooli kohale õpikoja läbiviijate poolt. Kohale tuli ka õpilasi väljaspoolt Elvat. Programmis osalemine oli õpilastele tasuta.

MÄÄRATI VEE KAREDUST

Õpikojas õpiti ainete eraldamist, selgitati analüüsi olemust, kasutusala ja meetodeid. Analüüsitavateks objektideks olid taimede rohelised lehed, ning nendes sisalduv värvaine. Lisaks õpiti veel kraavivee kareduse määramist tiitri abil.

Tehti 10 huvitavat ja katset keemiast. Katsed olid lühikesed ja mõnda neist saab ka kodus järgi teha. Uuriti ka ioonide tõestamist. Võeti läbi ka orgaaniline süntees, sünteesiti ja puhastastati aspiriini. Määrati munavalge valgusisaldust fotokolorimeetriga. Viimases tunnis õpiti elektrokeemiat, kuidas puhastada metalli elektrokeemia abil, ning tehti väljas ka suur pauk.

Õpikojas osalenutele õpilastele väljastatakse Tartu Ülikooli poolt tõend, et õpilane on läbinud keemia õpikoja. Lisaks on õpikoja lõpetanutel Tartu Ülikooli edasiminevatel õpilastel 2 ainepunkti keemias olemas. Õpilastele õpikoda meeldis, ja loodetavasti valitakse ka järgmisel aasta Elva Gümnaasium välja, et õpikoda saaks toimuda ka järgmisel õppeaastal.

Marete Hüdse, 11.klass


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0